Zabezpieczenie imprez masowych

Szczegółową definicję imprezy masowej podaje art. 3 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych 

Ustawa jako imprezę masową między innymi uznaje imprezę:

  • organizowaną na stadionie lub innym obiekcie niebędącym budynkiem, na którym ustalona zgodnie z przepisami prawa liczba miejsc wynosi nie mniej niż 1000;
  • organizowaną w hali sportowej lub w innym budynku, w którym ustalona zgodnie z przepisami prawa liczba miejsc wynosi nie mniej niż 500, a dla imprezy sportowej nie mniej niż 300 miejsc.

Ustawa w stosunku do ww. zasad przewiduje wyłączenia dla imprez organizowanych w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach oraz dla imprez organizowanych w szkołach i placówkach oświatowych przez zarządzających tymi szkołami i placówkami.
Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada jej organizator.

Bezpieczeństwo imprezy masowej obejmuje spełnienie przez organizatorów wymogów w zakresie: zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie , ochrony porządku publicznego, zabezpieczenia pod względem medycznym.


 Jesteś organizatorem: imprez masowych, zawodów sportowych, biegów terenowych, biegów ulicznych, rajdów, konferencji, targów, pikników firmowych, imprez integracyjnych?


NZOZ SLWOPR Medical Team wraz ze Środowiskowo-Lekarskim WOPR posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dziedzinie ratownictwa wodnego i medycznego , posiada wykwalifikowaną kadrę: lekarzy, ratowników medycznych, ratowników KPP, ratowników wodnych posiadających uprawnienia do prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych.

W swoich zasobach posiadamy: 3 ambulanse typ C z wyposażeniem, 2 ambulanse typ B z wyposażeniem, 1 ambulans typ A2 z wyposażeniem, pojazdy specjalistyczne do transportu krwi i materiałów biologicznych, 3 quady z przyczepą ewakuacyjną oraz 2 motoambulanse, które są wyposażone w urządzenia świetlne i dźwiekowe, oznakowane i zarejestrowane jako uprzywilejowane, 3 łodzie motorowe typu RIB, skuter wodny z platformą ratowniczą.
Jesteśmy wstanie zabezpieczyć każdą dużą oraz małą imprezę na której opieka medyczna jest wskazana.

Potwierdzeniem naszych działań jest zaufanie kontrahentów i zabezpieczenie dużych imprez masowych, m.in. AirShow Radom 2023, Polsat SuperHit Festiwal czy mecze Reprezentacji Kobiet w Siatkówce!

Dowiedz się więcej!